Με γκολ του Τζημόπουλου στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο ΠΑΣ Γιάννινα «απέδρασε» με τεράστιο «διπλό» από τη Νέα Σμύρνη. Η ομάδα του Γιάννη Πετράκη, συγκλονιστική νίκησε 1-0 τον Πανιώνιο, για την 19η αγωνιστική της Super League, επιστρέφοντας στις επιτυχίες μετά από εννέα αναμετρήσεις (6 ισοπαλίες – 3 ήττες).

Μεγάλη εμφάνιση απ’ τον Βελίδη, ενώ κανένας ποδοσφαιριστής της Γιαννιώτικης ομάδας δεν υστέρησε.

Στις εξέδρες του γηπέδου βρέθηκαν όπως πάντα Γιαννιώτες, στη φωτό, διακρίνονται οι Σπ. Κατσίκος, Θεοδ. Ζώτος, Δημ.Ζώτος και Κώστας Τέφος.

panionios

Με γκολ του Ντάουντα στο 61″ ο Ατρόμητος ξεπέρασε δύσκολα το εμπόδιο της Λάρισας, την οποία νίκησε 1-0 στο γήπεδο Περιστερίου, για την 19η αγωνιστική της Super League.

Ο Λεβαδειακός προηγήθηκε με 1-0 στο ημίχρονο στο γήπεδο της Ξάνθης. Στην επανάληψη όμως η τοπική ομάδα αφού αρχικά ισοφάρισε με τον Ντε Λούκας, στην συνέχεια πήρε ένα μεγάλο «τρίποντο» (2-1) με τον Φασίδη που πέρασε ως αλλαγή.